0543 779 79 06

Kemmiyetten Keyfiyete

Türkiye gemimiz 23 Haziran 2019’da küçük bir fırtına ile karşılaştı. Gemideki 82 milyonun içinde akıllı, feraset sahibi, sinerjik ve dinamik yolcuların bulunması, gemi mürettebatının kaptanımızla uyumu ve niteliği, kaptanımızın tecrübesi ve Allah’ımızın izni ve inayetiyle gemimiz bu fırtınayı da aşacak, kaptanımız gemiyi sağ salim limana ulaştıracaktır inşallah…

Bu zorlu yolculukta yolcular kaptanımızın tecrübesine güvenmeli, kaptanımızda mürettebattan gemiye ve kaptana yanlış yapanları ayıklamalı, yolcuların korkuya kapılmasını engelleyip, yolcuların moral ve motivasyonlarını yükseltmeli.

Kaptanımız kemmiyette elde ettiği başarıyı artık keyfiyete yönlendirmeli, 82 milyonluk yolcunun içinden parlayanları gemi mürettebatına dahil edip gemiye coşku, güven, moral, sinerji ve dinamizm aşılamalı.

Geminin karşılaştığı fırtına kaptanımızın ve mürettebatımızın şahsında aslında yolcuları tehdit etmektedir. Bu fırtına acemilerle değil tecrübeli bir kaptan, ehil ve liyakal mürettebatla aşılabilir. Kaptan, mürettebat ve yolcular bu fırtınanın daha büyükleriyle son yıllarda zaten karşılaştı ve Allah’ımızın inayetiyle bütün fırtınaları savuşturmayı bildi dolayısıyla endişeye ve paniğe gerek yok sadece uyanık olalım yeter.

Günlük 3-4 saatlik uykularla önce milletimizin, sonra ümmetimizin ve en nihayetinde insanlığın iyiliği için çalışan ve çaba gösteren kaptanımıza moral ve motivasyon anlamında destek olalım, yanlışları gösterip yanlışlara set olalım yeter…