0543 779 79 06

İyilik Ofisi

Bize ulaşan insanlarla tanışıyor, insanlara gücümüzün yettiği ölçüde iyilikte bulunuyor, kişiyi iyilik halkalarımıza dahil olmaya davet ediyoruz. Bu iyilikler kişinin yaptığı işle alakalı bir iyilik, evinde atıl durumda olan bir malzeme, ekipman veya ürünün karşı tarafa verilmesi şeklinde bir iyilik, ihtiyacı olanla çevresinden o ihtiyacı karşılayacak olanı buluşturma babında bir iyilik olabilir. Bu örneklerin sayısını olabildiğince arttırmak mümkündür. Bu iyilik halkaları dalga dalga yayıldığında kapitalist sistemin çarkları arasında sertleşen insanlığın yumuşayıp, kalplerdeki cevherin yeryüzüne yayılacağına şahit olacağız.

İşte bu kapsamda çağrılarımıza kulak veren insanlarla, faaliyet sahalarımızda yapacağımız iş ve işlemleri organize etmek için kurduğumuz iyilik ofisinde müsait olduğumuz müddetçe cumartesi günü hariç her gün ikindi namazından sonra inovatif ve hikmet yüklü  aktiviteleri icra ediyor, fikir ve projeleri değerlendiriyor, hayata geçirilebilecek olanlar için ilgili kurumlarla irtibata geçiyor, insanları temaşa ediyor, çevremizi genişletiyoruz. İyilik ofisimize uğrayan her insan büyük bir içtenlik ve samimiyetle karşılanıyor ve çay ikram ediliyor.


İŞTE FAALİYETLERİMİZ;

TANIŞMA

TEFEKKÜR

YORUM

Bu aktivitelere katılarak;

Fikir üretecek, fikir öğrenecek,

Kendinizi yetiştirecek,

İnsanları keşfedecek,

Sosyalleşecek,

Potansiyelinizi öğrenecek,

Ufkunuzu açacak,

Parlak fikir ve projelerinize destek alacaksınız.

Tanışma faaliyetinde spontane olarak kişinin hayatı ve hikayesi hakkında sorular soruyor bu sayede kişiyi tanıyor ve tanıtıyoruz.

Tefekkürde Kur’an-ı Kerim’den ayetler okuyor, insanların beyin fırtınası, tefekkür ve sorgulama faaliyetleri sayesinde bize sunacağı yorum ve düşüncelerle ayetlerin neye işaret ettiğini ya da Allah’ımızın bize ne demek istediğini anlamaya çalışıyoruz.

Yorumda kişiye maneviyat, medeniyet, strateji, siyaset, ülke ve dünya meseleleri, diplomasi, ekonomi, sosyoloji, tarih, coğrafya, askeriye ve genel kültür konularında bir konu başlığı veya bir soru yöneltiyor, kişinin spontane olarak sunacağı yorumları, yapacağı analiz ve sentezleri dinliyor ve değerlendiriyoruz.

Batıni yönü güçlü olan insanlarla tanışmayı arzuluyor ve karşılıklı etkileşime girmeyi murad ediyoruz…