0543 779 79 06

Fiyat ve Maliyet

Kitabımızı beğendikten sonra sizden sadece asgari düzeyde tuttuğumuz baskı, yayınlama, barkod, izin alma vb ücretleri alıyoruz. Kitapevlerine ve internet kitap satış sitelerine dağıttığımız kitaplarımıza talep geldikten sonra ve kitabımızın tükenmesinden sonra 2.baskı için sizinle iletişime geçiyor ve sizinle beraber kitabımızdan kaç adet baskı yapmamız gerektiğini kararlaştırıyoruz.

Kitabımız sütün maya tutup yoğurt olması gibi piyasada talep görüp tanındıktan sonra sizinle tekrar irtibata geçiyor ve bir sonraki basım için tüm maliyetler çıktıktan sonra %50’ye %50 paylaştırma usülü anlaşıp kitabımızdan her baskıda karşılıklı gelir elde ediyoruz.

Piyasada bulunan yayınevlerinin büyük bir kısmı kalitesiz, akıcı olmayan, sürüklemeyen kitapları piyasada tutup tutmamasına bakmadan sadece gelir elde etmek için basıyor ve yayınlıyor. Kitabı bastıktan ve yayınladıktan sonra sizden fahiş fiyatlardan ücretler alıyor kendi sorumluluğu olan kitapevlerine ve internet satış noktalarına dağıtımlarını gerçekleştirmiyor, kitabınız basıldığı yayınevine ait depoda bekletiliyor. En sonunda yazar dayanamıyor ve kitabı yayınevinden alıp kendi çevresine, sevdiklerine ve tanıdıklarına kendisi dağıtıyor yani mağdur oluyor.

Biz ise öncelikle ve özellikle kaliteli kitaplara ağırlık veriyor piyasada gerçekten kitabın tutup tutmamasını değerlendiriyor kanaatimiz olumlu yönde gelişirse kitabın basım ve yayımlanma aşamasına geçiyoruz. Daha sonra ise kitabınızı piyasada tanıtıyor, dağıtım ağlarımızla internet satış noktalarına ve kitapevlerine dağıtımını gerçekleştiriyor, kitabınızın üzerinde çalışıyoruz. Yani basım ve yayın işlemini noktalamıyor kitabınızın tutması için imkanlarımızı seferber ediyoruz.