0543 779 79 06

Halı Yıkama

GİMSETAP FARKI

LEKELERLE ETKİN MÜCADELE

Lekelendi diye üzülmeyin!.. Kullanmış olduğumuz etkili leke sökücüler sayesinde lekeleri çıkartma konusunda % 80-85 başarı sağlıyoruz…

PROFESYONEL PERSONEL

Halı yıkama sektöründe uzun yıllar çalışmış, leke çıkartma yöntemlerini bilen, yıkama tekniklerine hakim, deneyimli personel ile kadromuz çok güçlü…

ÜCRETSİZ SERVİS

Servisimiz 1 tane halıda verseniz yaz-kış hizmetinizdedir. Çünkü kışın 1 tane halı veren müşterilerimiz yazın 10 tane halı verecektir. Sunmuş olduğumuz hizmete güveniyoruz…

KALİTE

İşini severek yapan personelimiz; etkili şampuan ve ilaçları kullanarak, en doğru ekipmanlarla, en uygun yıkama tekniklerini uygulamakta ve hizmetlerimizin kalitesini arttırmaktadır…

GARANTİ

Bizim için en büyük hediye yüzünüzdeki mutluluk ifadesidir. Bu mutluluğu size yaşatmak için işimizi garantili yapıyor, beğenmediğiniz takdirde halı, koltuk, yatak, yorgan ve battaniyelerinizi daha özenle tekrar yıkıyoruz…

ZAMANINDA ALIM VE TESLİM

Yıkama hizmetlerimizde sizden 7-8 günlük bir süre istiyor ve genelde 3-4-5-6 günde teslim ediyoruz. Yani sipariş verdiğiniz gün içerisinde servisimizi adresinize yönlendiriyor, söz verdiğimiz teslimat gününde veya gününden önce ise teslim ediyoruz…

KENDİNİZİ YORMAYIN

Temizliğiniz bize, zamanınız sevdiklerinize kalsın… Halılarınızı, koltuklarınızı, yataklarınızı, yorganlarınızı ve battaniyelerinizi yıkayarak yorulabilir ve hatta terleyerek hasta olabilirsiniz… Oysa her gün 1 TL biriktirerek evinizin halı, koltuk, yatak, yorgan ve battaniyelerini işinde profesyonel firmamıza harika bir şekilde yıkatabilirsiniz…

AR-GE FAALİYETLERİ

Müşterilerimizden, çalışanlarımızdan, rakiplerimizden ve piyasadan almış olduğumuz bilgileri ve olumsuz tepkileri değerlendiriyor, araştırma-geliştirme faaliyetlerine büyük önem veriyoruz…

UYGUN FİYAT STRATEJİSİ

Çalışanlarımızın uzmanlaşmasına verdiğimiz önem, teknolojiyi etkili bir şekilde kullanmamız ve en doğru ekipmanlarla çalışmamıza karşılık gelen en uygun fiyat stratejisini siz müşterilerimize sunuyor ve bunun sonucunda istihdama azami seviyede katkı sunmayı ve fiyat istikrarını hedefliyoruz…

HALI YIKAMA AŞAMALARI

SİPARİŞ ALMA

Telefonla sipariş alınır, adrese gidilir, cinslerine göre m2 bazında ölçülür, ücreti belirlenir. Fiş müşteriye verilir. Serviste etiketleri yazılır ve basılır. Fabrikaya getirilir.

YIKAMA

Yıkama işlemi özel olarak ürettiğimiz halı yıkama şampuanlarıyla yapılmaktadır. Yıkama işleminden sonra halılarınız pırıl pırıl parlar. Yıkama işlemi halılarınızın her tarafına nüfuz eden otomatik makinamızla yapılır. Kirleri ve lekeleri çıkartma konusunda iddialı olan halı yıkama şampuanımız sayesinde üstün başarılar elde edilir.

DURULAMA

Yıkanan halıların canlı renklerde olabilmesi için durulama işleminin bol su ile yapılması önem arzetmektedir. Fabrikamız durulanan halılarda şampuan kalıntısının olmaması için bol suyla durulama işlemi yapar.

SIKMA

Biz sıkma işleminde daha fazla tercih edilen ve daha yararlı olan boru tipi sıkma makinalarını kullanıyoruz. Sokak aralarında yıkanan halılarda sıkma yapılmadığından halılarda bulunan kirli su arındırılamamakta ve bu kirli su halılarınızın kötü kokmasına neden olmaktadır. Oysa sıkma makinalarımızla halı içinde barındırılan su %90-95 oranında sıkılmaktadır.

KURUTMA

En güzel kurutma yöntemi doğal güneş ortamında yapılan kurutma işlemidir. Yıkanan halıların basılan yüzleri içte bırakılarak çevredeki toz etmenlerinden uzaklaştırılır.

KALİTE KONTROL- PARFÜMLEME-AMBALAJ

Ambalaj masasına getirilen halılar kontrol edilir, iplik, saç kılı, tüy gibi maddelere bakılır, varsa el fırçası ile alınır. Yıkama aşamasında çıkmamış lekelere etkili leke sökücümüzle müdahale edilir. Leke çıkartılmaya çalışılır, leke çıkmıyorsa demekki silikona işlemiş ya da çıkmayan lekelerden olduğu kabul edilir ve daha sonra taze ve fresh bir koku ile parfümlenip rulo halinde sarılarak ambalajlanır. Bu sayede halılarınıza kir, pislik ve toz bulaşması önlenmiş olur.

TESLİM

Müşteriye telefon edilir, halılarının teslim edileceği haber verilir. Teslim edilen halıların sarıldığı ambalajdan çıkarılması önem arz etmektedir. Ambalajın amacı yere konulan halıların çevredeki toz ve etkenlerden uzaklaştırılmasıdır. Ambalaj çıkarılmadığında halılarınız zarar görebilir. Bunun için teslim edilen halıları mutlaka ambalajından çıkartın…

SIK SORULAN SORULAR

Halılarımın başına bir şey gelir mi?

Halılarınız her geçen gün kendini geliştiren, işinde uzman, deneyimli ustalarımızın teknikleriyle yıkanmaktadır. Halılarınızın cinslerine göre en uygun yıkama teknikleriyle yıkanması sonucu renginin atması ve bozulması engellenmektedir.

Halılarım kaç günde teslim edilir?

İş yoğunluğu, elektrik vb. gibi enerji kesintileri düşünülerek siz değerli müşterilerimizden azami 7-8 günlük bir süre istiyor ve genelde halılarınızı 3-4-5-6 günde teslim ediyoruz. Halı yıkama ciddi bir iştir ve aceleye gelmez önemli olan halılarınızın titizlikle ve en uygun yıkama teknikleriyle yıkanarak size teslim edilmesidir.

Halı türlerine göre neden fiyat değişmektedir?

Değerli halıların temizleme ücretleri pahalıdır. Bunun sebebi halıların değerinden kaynaklanan riskle birlikte temizleme aşamasında daha fazla ustalık isteyen işlemlerden geçmesi ve bazı halıların daha ağır olmaları sebebiyle daha fazla emek gerektirmeleridir.

Halı yıkama işlemine garanti veriyor musunuz?

Halılarınızın temizliği için %100 garanti veririz. Ancak lekeler için işletmemiz %100 garanti vermez. Çünkü yüzlerce leke çeşidi vardır ve her halıdan her leke çıkacak diye bir şey söz konusu değildir. İşletmemize gelen halılarınız için en güvenli yıkama teknikleri kullanılır, bu uygulamalar sonucunda leke çıkmış ise yıkama işlemi sorunsuzca halledilmiş olur. Eğer leke çıkmamış ise sadece halının temiz bir şekilde yıkanması tamamlanmış olur.

Halı yıkamada ne tür şampuan ve ilaç kullanıyorsunuz?

Halı yıkama işleminin kalitesini arttıran markamıza özel halı şampuanı kullanıyoruz. Halılarınızda bulunan lekeleri ise işinde uzman personelimiz kalite kontrol aşamasında uygun leke sökücüleri kullanarak çıkartmaktadır. Lekeleri çıkartma konusunda tahminen %80-85 başarı sağlıyoruz.

Halı yıkamada ne suyu kullanıyorsunuz?

Fabrikamız sondaj tekniğiyle yer altından çıkan halı yıkamaya elverişli suyu kullanmaktadır.

Halılarımı ne sıklıkta yıkatmam gerekir?

Halılarınızın ortalama 4 ayda bir profesyonel bir halı yıkama firmasınca yıkanması gerekir.

Koltuk yıkama hizmetinde koltuklar taşınıyor mu?

Koltuklarınız; sanayi tipi, çift motorlu, vakumlu makinamızla mekanınızda yıkanmaktadır. Dolayısıyla taşınmasına gerek yoktur.

HALI YIKAMA

Halı yıkama işi ciddiyet isteyen, özen ve itinayla yapılması gereken, emek gerektiren işlerdendir. Mekanlarımızın ortasında bulunan, dikkat çeken, evlerimizi güzelleştiren halılar; kirli olduklarında mekanlarımızın da kirli olduğunu aksettirmektedir. Ancak bu kirli halıları yıkama işlemi oldukça zor ve zahmet gerektiren bir iş olduğundan artık hane halkları halı yıkama işlemini, halı yıkama firmalarına havale etmişlerdir.

Özellikle son 10 yılda halı yıkama sektörü oldukça hareketlenmiş ve piyasaya yüzlerce halı yıkama firması eklenmiştir. Dikkatinizi çekmiştir!.. Posta kutularınızda her hafta yeni bir halı yıkama firmasının broşürleriyle karşılaşırsınız. Firmanın kaliteli olup olmadığı en basitinden broşürün içeriğinden bile anlaşılabilir. Yaptığı hizmetin kalitesini ve dikkat çeken noktaları anlatmaktan ziyade sadece ismini, yaptığı işi ve telefon numarasını yazan bu firmalar; fiyatları ne kadar düşük olursa olsun müşterinin gözünde bir değer ifade etmezler. Ancak yine de müşteriler; yapılan hizmetin kaliteli olmasını isterken, fiyatın da düşük olmasını arzu ederler.

Yapılan hizmetin kalitesine denk gelen uygun fiyatlı halı yıkama firmalarını araştırmak ve seçimini buna göre yapmak tamamıyla müşterinin yeteneğine bağlı olarak değişir. Rekabette fiyat kırmak için halı yıkama firmalarının tercih ettiği bir çok yöntem vardır. Bunlar; bulaşık deterjanları gibi kalitesiz malzemeler, müşterileri hem halı alırken hem de teslim ederken bekletip daha çok müşteriye ulaşmak için mazottan tasarruf, eleman maliyetlerini minimuma indirmek için alınan vasıfsız elemanlarla işin aceleyle, özensiz ve acemice yapılmasıdır.

İşte bu yüzden halılarınızı firmalara verirken parayı ikinci planda düşünerek yapılan hizmetin kalitesine uygun firmayla çalışmanız halılarınızı ikinci defa yıkatmaktan sizi kurtaracaktır.

Halı yıkama firması seçerken en güzel yöntem; eş, dost, akraba, komşu veya arkadaştan referans almaktır. Çünkü kaliteli bir halı yıkama firmasından memnun kalan müşteri; firmanın ismini duyurmaktan keyif alacaktır.

KOLTUK VE YATAK YIKAMA

Koltuk ve yatak yıkama işlemleri püskürtmeli sistem, buharlı sistem ve geleneksel yöntemle yapılmaktadır. Biz emek yoğun geleneksel yöntemle koltuk takımı, köşe takımı, çekyat, kanepe, yatak ve sandalye yıkıyoruz.

Geleneksel yöntem emek yoğun bir yöntem olup ilk aşamada firmamıza mahsus koltuk şampuanımız ılık su ile karıştırılıp koltuk, köşe takımı, yatak ve sandalyeleriniz fırçalarla ovalanarak yıkanır daha sonra ise çift motorlu, vakumlu sanayi tipi makinamızla koltuklarınızdaki kirli su çektirilir. Koltuk yıkama işlemi bittikten sonra makinamızda çektirilen kirli suyu gördüğünüzde iyi ki koltuklarımı yıkatmışım diyeceksiniz.

Makine yoğun işletmelerde genelde kusma problemi yaşanmaktadır. Kalitesiz firmaların fiyatlarına aldanıp koltuk, köşe takımı, çekyat, kanepe, yatak ve sandalyelerinizi yıkattığınızda memnun kalmayıp 2.defa yıkatmak durumunda kalabilirsiniz.

Uyarması bizden bize itimat etmek ise sizden.

LOKASYON

Ankara’nın batı aksına hitap etmekteyiz. Özellikle Etimesgut ilçesinin potansiyeline güveniyor ve faaliyetlerimizi bu ilçede yoğunlaştırıyoruz. Etimesgut, Sincan, Bağlıca, Fatih, Batıkent ve Çayyolu’ndan bizi arayan müşterilerimizin siparişlerine en hızlı bir şekilde cevap veriyoruz.

Ankara ilinde nüfusu en hızlı artan ilçe Etimesgut olarak gözükmekte olup halen Etimesgut’a yeni yerleşim bölgeleri yapılmakta ve bu yüzden pazar aile başına artmaktadır. Elvankent-Eskişehir yolu arası ve Eryaman-İstanbul Yolu arası hızla gelişiyor. Bu gelişime cevap vermek adına işletmemiz faaliyetlerini Etimesgut ilçesinde yoğunlaştırıyor.

PAZAR PROFİLİ

Ankara merkez ilçelerinde bulunan ailelerin tamamına yakını artık ev veya sokaklarında halı, yorgan veya battaniye yıkama işini kalitesizlik, yorgunluk ve yasal zorunluluk gereği halı yıkama firmalarına havale etmiştir. Başkent Ankara ailelerinin memur veya kamu görevlisi olanları ay başı ve ay ortalarında sektörü canlandırmaktadır.

Hizmetlerimize olan talep Mart ayından başlayarak artmakta, Haziran-Temmuz aylarında yüksek seviyelere ulaşmakta, Eylül ayında en yüksek seviyeyi gördükten sonra Kasım sonlarına kadar azalarak devam etmektedir. Kış aylarında ise müşterilerimizden genelde 1 ila 3 parça halı siparişi alınmakta bu yüzden kış aylarında kar etmekten daha ziyade işletmenin devamlılığını sağlamak amaçlanmaktadır.

Bayanların aktif olarak ekonomik hayata katılımının her geçen yıl artması pazarımızda bulunan müşterilerimizin ekonomik gücüne katkı sunarken işletmemizin de satışlarının yükselmesine neden olmaktadır.

RAKİP FİRMALAR

Ankara merkez ilçeler pazarında kayıtlı ve kayıtsız toplamda 500’e yakın halı yıkama firmasının bulunduğu düşünülmektedir. Rakiplerin bir kısmı işi kalitesiz yaparken çoğu da sadece halı yıkama hizmeti sunmaktadır. Firmaların bir kısmının kendilerine ait web sitesi bulunmamaktadır. Piyasada fiyatlar m2 başına 4 – 4,5 – 5 – 5,5 – 6- 7 ve üstü diye sıralanmaktadır.

Pazarda rekabeti güçlü olmayan firmalar m2 başına 4 TL ile 5 TL’ye halı yıkarken, rekabetçi ve fark oluşturan firmalar 7 TL ve üstüne halı yıkamaktadırlar. İşin kalitesini arttıran insan kaynağı, teknolojinin etkin kullanımı ve ekipmanların doğru seçimiyle pazarda rekabet yeteneği yüksek, fark oluşturan bir firma olmamız bizi sevindirmektedir.

FIRSATLAR VE TEHDİTLER

Ankara merkez ilçeler artan nüfusu işletmemiz için güzel bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. Yasalar çerçevesinde ailelerin sokakta vb. yerlerde halı yıkamasının yasaklanması sektör için olumlu bir gelişmedir. Teknolojiyi etkili bir şekilde kullanmamız, web sitemizin olması, firmamızın dinamik yapısı ve insan odaklı yönetim sistemimizin rakiplerimizle rekabette işletmemize üstünlük sağladığı ve piyasada fark oluşturduğu gözlenmektedir.

Halı yıkama sektörü referans sistemiyle çalıştığı için kaybedilen müşteri kitlesi iadeler yüzünden daha fazla olmaktadır. İşte bu yüzden halı yıkama işleminde kaliteyi arttıran ekipmanlar ve en uygun yıkama teknikleri sayesinde müşteri iade miktarını olabildiğince düşürüyoruz.

SERVİS

GİMSETAP olarak zamanında alım ve teslimatı önemsiyoruz. Kirli halı toplama hizmetinde aynı gün veya bir sonraki gün içerisinde müşterilerimizin halılarını teslim almaya özen gösterirken, temiz halı dağıtım işlemlerinde de müşterilerimize söylediğimiz günde veya günden önce teslim etmeye azami özen gösteriyoruz.

Temizliği tamamlanmış halılar için size telefon ettiğimizde telefonunuza cevap vermeniz büyük önem teşkil etmektedir. Telefonlarımıza cevap vermeyen müşterilerimizin temiz halıları bir sonraki gün ancak teslim edilmektedir. Çünkü sizde tahmin edersiniz ki arabamıza yüklenerek müşterinin mekanına getirilen halılar; müşteri olmadığı takdirde servisimize yük olmakta ve servis personelimize eziyet vermektedir.

Temiz halı dağıtım işlemlerinde trafik yoğunluğu, güzergah uzunluğu, müşterinin evinde bulunmaması, (markete gitmesi vb gibi) sipariş çokluğu, yemek ve namaz gibi durumlardan dolayı müşteriye herhangi bir saat dilimi vermekten kaçınıyor ve çok özel bir durum olmadığı müddetçe siz değerli müşterilerimizden de bize bu yönde bir talep gelmemesini bekliyoruz.

Servisimiz bazen tek kişiyle bazen ise iki personeliyle hizmetini sürdürmektedir. Personellerimiz işinin ehli, saygılı ve güler yüzlüdür.

Call Now ButtonHemen Ara