0543 779 79 06

Yayınevimiz

 

Yayınevimiz her türden eseri yayın hayatıyla buluşturmayı amaçlar.

Yayınevimiz yazarlarımızın zihnine ve gönlüne ilham edilen içeriklere ulaşmaktan ve faydalanmaktan büyük keyif almaktadır. 

Yayınevimiz eseri yayın hayatına tutundurmayı hedefler. İşte bu yüzden ilk aşamada daha az basım yaparken eser tutunduktan sonra daha yüksek basımlar yapar. 

Yayınevimiz maliyeti asgari seviyeye düşürebilmek için ekonomik ve kaliteli matbaalarla çalışır.  

Yayınevimiz eserimizin yayın hayatında tutunması için geniş dağıtım kanallarıyla çalışır her geçen gün ağlarını genişletir. 

Yayınevimiz eserimizi yayın hayatında tutundurmak için kendi adına fedakarlıkta bulunup kitap dağıtım firmalarına, kitabevlerine ve internet kitap satış noktalarına daha yüksek kar marjları sunar. 

Yayınevimiz kitaplarımızın önsözünü, yazar kısa geçmişini, arka kapak yazısını, ön ve arka kapak tasarımlarını yazarlarımızın önerileri doğrultusunda özgün bir şekilde tasarlar ve hazırlar. 

Kitabevleriyle ve internet kitap satış dağıtım kanallarıyla sürekli iletişim halindeyiz. Tükenen kitaplarımızı depomuzda bekletmeden dağıtım kanallarına ulaştırmaktayız. 

Yayınevimiz yazarlarımızın kendi çevresine de önem vermektedir. İşte bunun için her basımda yazarlarımızla anlaşıp bir miktar kitabı yazarlarımıza sunmaktadır.

Yayınevimiz kaliteli içeriklerin, özgün pasajların olduğu insanlarımızın moral ve motivasyonlarını arttıran nitelikli eserlere ayrıcalık tanımaktadır. 

  

HİZMETLERİMİZ

Kitap Dosyamızı İnceleme

Kitap dosyamızı inceliyor, kitabımızın yayımlanma serüveni ile ilgili aşamalara başlıyoruz.  

Editöryel Aşama

Eserlerimizi editöryel anlamda inceliyor, yazım ve anlatım bozukluklarını düzeltiyor, gerekli görülen yerleri değiştiriyor, çıkartıyor, ilave ediyoruz.

Dizgi ve Mizanpaj

Kitabımızın iç sayfa düzeni kitabımızın vermek istediği mesaja uygun bir şekilde editörümüz tarafından son haline getirilir.

ISBN Başvurusu, Barkod 

Kitabımızı yayımlamadan önce gerekli olan başvurularımızı Kültür Bakanlığı’mıza yapıyoruz.

Bandrol

ISBN’si alınmış eserlerimiz için Yayımcılar Meslek Birlikleri Federasyonu’muzdan kitaplarımıza yapıştırılmak üzere bandrol alıyoruz. 

Kapak Tasarımı

İlgi çekici kapak tasarımını uzmanımızla hazırlıyoruz.

Arka Kapak Yazısı

Okurlarımızla ilk etkileşime giren bölüm kitabımızın arka kapak yazısıdır. Bunun önemine uygun bir şekilde kitabımız için en dikkat çekici arka kapağı hazırlıyoruz.

Kitap Basım Aşaması

Kitabımızın bütün aşamaları tamamlanıp yazarımızın onayını aldıktan sonra anlaşmalı olduğumuz matbaalarda basımı gerçekleşir. Bandrolleri yapıştırılır.

Tanıtım ve Pazarlama

Kitabımızı sosyolojide tutundurmak için kitap dağıtım firmalarıyla sürekli irtibat halinde bulunuyor,  kitabevlerini ve internet kitap satış sitelerini ise sürekli takip ediyoruz. Kendi web sitemizde yayımladığımız kitaplarımızı sergiliyor ve reklamlarımızla insanlarımızın ilgisine sunuyoruz. 

 

YAYIM SÜRECİ

Yazarımız yayınevimize başvurur. Eserimiz uzmanımız tarafından incelenir. 

Yazarımız ve yayınevimiz iletişime geçip eserimiz hakkında anlaşırlar, maliyet belirlenir. Sözleşme yapılır. Maliyet yayınevimizin hesabına yatırılır.

Eserimiz editöre gider. Yazım yanlışları, anlatım bozuklukları ve gerekli düzenlemeler yapılır.

Kontrol ve onay için eserimiz yazarımıza gönderilir.

Eserimizin dizgi ve mizanpajı yapılır.

Kültür Bakanlığı’mızdan ISBN ve barkod alınır.

Yayımcılar Meslek Birlikleri Federasyonu’muzdan bandrol alınır.

Eserimize arka kapak yazısı yazılır, kapak tasarımı yapılır, yazarımızın beğenisine sunulur.

Kitabımızın son hali onay için yazarımıza gönderilir.

Onay sonrası kitabımız matbaaya gönderilir. Basımı gerçekleşir. Bandrolleri yapıştırılır.

Matbaamızdan gelen kitapların bir kısmı yazarımıza bir kısmı ise Kültür Bakanlığı’mıza verilmek üzere ayrılır.

İletişim halinde olduğumuz tüm kitap dağıtım firmalarına kitaplarımız gösterilir, dağıtımı gerçekleşir.

İnternette bulunan internet kitap satış sitelerine kitaplarımızın tanıtımları yapılır.

İnternet sitemize ait reklamlar yapılmakta, kitaplarımız internet sitemizde gösterilmektedir.  

 

SIK SORULAN SORULAR

Sizin farkınız nedir?

Heyecanlıyız. Eserlerimize ulaşmaktan ve yazarlarımızla buluşmaktan büyük haz alıyoruz. 

Kitaplarımızın tüm hakları yayınevimiz tarafından korunmaktadır. 

Bizi her daim arayabilir aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.  

Dağıtım ağına büyük önem veriyoruz. Kitaplarımızı rafa koymak için büyük enerji harcıyoruz.

Henüz keşfedilmemiş yazarlarımızı ve eserlerimizi yayın dünyasına kazandırmayı hedefliyoruz.  

Yayıneviniz nasıl çalışıyor?

Her eserimizi büyük özen göstererek hazırlıyoruz. Her geçen gün dağıtım kanallarımızı genişletiyoruz. Her geçen gün yayınevimizin popülaritesini arttırıyoruz. Size sadece bize güvenmek kalıyor. 

Kitabımızın satışına garanti veriyor musunuz?

Yayınevimiz kendisine ulaşan tüm eserleri büyük bir özen ve itinayla değerlendirmekte, kitabımızın piyasaya sürülmesine kadar geçen hizmetleri büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir. Piyasaya çıkan kitabın raflarda tutunması ve çok satanlar listesine girmesi kitabımızın akıcılığına, sürükleyiciliğine ve vermek istediği mesaja uygun bir şekilde değişmektedir. Biz yayınevi olarak her eseri piyasayla buluşturmayı hedefliyoruz. Çünkü biliyoruz ki her eserde insanlığa fayda sunan bir takım bilgiler ya az ya da çok bulunmaktadır. Türk ve İslam Medeniyetimizin yükselişe geçtiği bu dönemde kültürümüzün gelişmesine katkı sunan her eser bizim için önemlidir ve değerlidir. İşte bu kapsamda her eseri yayınlıyor ancak kitabımızın çok satmasına garanti vermiyoruz.

GENEL KURALLAR

Yayıncılık bir gelenektir. Yazılı olmayan kuralları ve ilkeleri vardır. Kitabın icadıyla başlayan ve uzayan bir serüvendir. Aşkla, titizlikle ve sabırla yapılır.  

Yayıncılık amatör bir ruh ve profesyonel bir iş disiplini içerisinde yapıldığında amatör ancak nitelikli yazarlar yayın dünyasıyla buluşur.

Yayıncılıkta web sitemiz üzerinden eserlerimizi yayın hayatıyla buluşturmanın yanısıra eserlerimizin dağıtımı ve eserlerimizin reklamı da gerçekleştiğinden markamızın popülaritesi ve performansı güç kazanmaktadır.

Yayıncılık hayatına ilk adımını atan her eserimiz ve her yazarımız değerlidir. İşte bu kapsamda her eseri yayın hayatıyla buluşturmayı ve yayın hayatında tutundurmayı hedefliyoruz. 

Yayın hayatında tutunan her eserin performansını okuyucuların talebi belirlemektedir. İşte bu kapsamda yayınevimiz her eseri yayın hayatıyla buluşturur. Web sitemize ve internet kitap satış sitelerine reklamlarını yapar. Kitap dağıtım firmalarına teklif eder. Kitabın rafa girmesi ve rafta tutunması eserin niteliğine ve okuyucu kitlesinin talebine bağlı olarak değişir. 

 

YOL VE YÖNTEMLERİMİZ

Yayınevimiz kitaplarımızı talep geldikçe üretiyor. Bu sayede sizleri maliyetten kurtarıyor. Kitabımızın talep geldikçe üretilmesi sınırsız bir üretim satın aldığınız anlamına geliyor. 

Yayınlamak istediğiniz kitabınızı multidisiplinerimiz kapsamlı bir şekilde inceliyor ardından kitabımızın yayınlanma aşamalarına geçiyoruz.

Kitabımızı beğendikten sonra maliyet aşamalarından azami bir şekilde fayda sağlamak için kitabımızı asgari düzeyde basım aşamasına tabi tutuyoruz. İnternet kitap satış sitelerinden ve kitabevlerinden yeterli talep geldikçe kitabımızın baskı sayısını da arttırıyoruz. Bu sayede her basımda kitabımız ile ilgili güncellemeleri düzenliyor, çıkarılması gereken yerler çıkartılıyor, ilave edilmesi gereken yerler ilave ediliyor, değiştirilmesi gereken yerler değiştiriliyor.

FİYAT VE MALİYET

Kitabımızı beğendikten sonra sizden editörlük, dizgi ve mizanpaj, ISBN ve barkod hizmeti, arka kapak yazısı, ön ve arka kapak tasarımları, baskı, bandrol, reklam ve pazarlama hizmetlerimizi kapsayan bir ücret alıyoruz. Bu ücret kitabımızın sayfa sayısına göre değişmektedir. 

İlk basımları 100 adet yapıyor kitap dağıtım firmalarına kitaplarımızı veriyor ve bizimle sürekli irtibat halinde olmalarını uyarıyoruz.

Reklam ve pazarlama aşamasına önem veriyor, kitap dağıtım firmalarına, internet kitap satış sitelerine ve kitabevlerine daha yüksek kar marjları sunuyoruz. İlk 100 kitabın tükenmesinden sonra 2.baskıda 200 adet basıyor, bastığımız bu kitapları kitap dağıtım firmalarına dağıtıyoruz. 

Kitabımızın 2.baskısı da sütün maya tutup yoğurt olması gibi piyasada talep görüp tanındıktan ve tükendikten sonra sizinle tekrar irtibata geçiyor ve sonraki basımlar için maliyetleri yayınevimiz karşılıyor. Kitabımızın fiyatından dağıtım firmalarına, kitabevlerine,  internet kitap satış sitelerine ve yayınevimize ayrılan paydan kalan miktarı yazarımıza telif geliri olarak ödüyoruz.   

Yazarlarımızın telif gelirleri Nisan ve Ekim aylarının sonunda hesaplarına yatırılmaktadır.  

İşte bu kapsamda kitaplarımızın 1.ve 2.basımlarına ait tüm maliyetler ve hizmetlere mukabil ödenen ücretler yazarlarımız tarafından karşılanırken 3.basımdan itibaren tüm maliyetler ve hizmetler yayınevimiz tarafından karşılanır.

Call Now ButtonHemen Ara